Νέα Ανακοίνωση για τις διαδικτυακές εξετάσεις (εμβόλιμης εξεταστικής και εαρινής εξεταστικής)

Οι φοιτητές της εμβόλιμης εξεταστικής, προκειμένου να συμμετάσχουν στις εξετάσεις, θα πρέπει μέχρι την Κυριακή 7 Ιουνίου, να προβούν στις ακόλουθες ενέργειες:

1)να αποκτήσουν, εάν δεν διαθέτουν, ιδρυματικό λογαριασμό email του Παν/μίου Ιωαννίνων,

2)να εγγραφούν στην ηλεκτρονική πλατφόρμα ασύγχρονης εκπαίδευσης ecourse,

3) να ενεργοποιήσουν την ακαδημαϊκή άδεια του Office365 μέσω του ΔΗΛΟΣ του ΕΔΥΤΕ (delos.grnet.gr)

4) να εγκαταστήσουν την ηλεκτρονική πλατφόρμα σύγχρονης εκπαίδευσης MS-Teams,

5) τέλος, να κάνουν εγγραφή στα MSTeamsγια το μάθημα στο οποίο θα εξεταστούν χρησιμοποιώντας τον σύνδεσμο και τον κωδικό μαθήματος που έχει σταλεί από τον διδάσκοντα μέσω της πλατφόρμας ασύγχρονης εκπαίδευσης ecourse.

Στις ίδιες ενέργειες πρέπει να προβούν και οι φοιτητές της εαρινής εξεταστικής μέχρι την Παρασκευή 19 Ιουνίου 2020.

Για οποιοδήποτε πρόβλημα σχετικά με την εγκατάσταση των παραπάνω λογισμικών παρακαλούμε επικοινωνήστε με το office365@uoi.gr.