ERASMUS+: Ενημέρωση για την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων_Σχέδιο 2021

Αγαπητοί φοιτητές,

Στο πλαίσιο της Προκήρυξης Erasmus+ 2021 και της υποβολής φακέλου υποψηφιότητας,
σας ενημερώνουμε ότι όλα τα οικεία Τμήματα προέλευσης επεξεργάζονται τις αιτήσεις σας.

Ορισμένα Τμήματα έχουν ήδη αρχίσει να ανακοινώνουν (στην ιστοσελίδα τους) τα αποτελέσματα της κατάταξης των φοιτητών μετά από σχετική αξιολόγηση.

Ο πίνακας με τα τελικά αποτελέσματα, δηλαδή, τα ονόματα των φοιτητών που θα μετακινηθούν με την ιδιότητα του φοιτητή Erasmus και θα λάβουν την αντίστοιχη οικονομική επιχορήγηση,
θα προκύψει σε μεταγενέστερο χρόνο και αφού το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων λάβει την χρηματοδότησή του από την Εθνική Μονάδα Συντονισμού για το Σχέδιο 2021 (Ιδρυματική Σύμβαση Επιχορήγησης).

Οι δικαιούχοι φοιτητές θα ενημερωθούν μέσω η-μηνύματος στον ιδρυματικό λογαριασμό που έχουν δηλώσει.

Επισημαίνουμε ότι όσοι φοιτητές έχουν δηλώσει κινητικότητα για πρακτική άσκηση με ημερομηνία έναρξης την 01/09/2021,
θα μπορούν να την πραγματοποιήσουν, εφόσον επιλεγούν, το νωρίτερο 01/10/2021.

Επισημαίνεται επίσης ότι οι κινητικότητες για Σπουδές θα πραγματοποιηθούν το εαρινό εξάμηνο 2021/22 και το χειμερινό εξάμηνο 2022/23.

Τέλος, σημειώνουμε ότι οι διοικητικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου θα διακόψουν τη λειτουργία τους από Δευτέρα 2 Αυγούστου 2021 μέχρι και Παρασκευή 20 Αυγούστου 2021 (θερινή διακοπή).

Από τη
Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων