Δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2021-2022 (για τους φοιτητές του Προγράμματος Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας)

Ημερομηνία υποβολής δηλώσεων: από 03/11/2021 έως και 17/11/2021.

Παρακαλείσθε να αναγνώσετε προσεκτικά τις οδηγίες των δηλώσεων, πριν προβείτε στην οριστική υποβολή της δήλωσης μαθημάτων.

Επισυνάπτεται το σχετικό αρχείο.

Δηλώσεις μαθημάτων 2021 2022 ΠΣ ΦΠΨ

Επίσης, υπάρχει όριο στον αριθμό φοιτητών για το μάθημα “Γνωστική Ψυχολογία Ι”, ήτοι 30 φοιτητές.

Επισυνάπτεται το αρχείο με τα μαθήματα του Προγράμματος Φ.Π.Ψ. ανά εξάμηνο.

ΤΕΛΙΚΟ ΠΣ ΦΠΨ 2021 2022

Επισυνάπτονται οι κανόνες λήψης πτυχίου ανά κατεύθυνση προς διευκόλυνσή σας.

kanones-ptychioy-ps-fpps2020-2021 (2) (1)

Σύμφωνα με το έγγραφο (https://eudoxus.gr/files/Dianomi_Xeimerinou_2021-22.pdf) του Υπουργείου Παιδείας, η διανομή συγγραμμάτων για το χειμερινό εξάμηνο έχει ξεκινήσει  και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 7 Ιανουαρίου 2022. Οι δηλώσεις συγγραμμάτων των φοιτητών θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 24 Δεκεμβρίου 2021.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο οικείο τμήμα τους και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.