Δωρεά βιβλίων προς το Τμήμα Φιλοσοφίας από την κ. Νάσιουτζικ Αρετή (απόφοιτη Φιλοσοφικής Σχολής Π.Ι.)

Αξιότιμη κ. Νάσιουτζικ,

Εκ μέρους των διδασκόντων/σκουσών και των φοιτητών/τριών του Τμήματος Φιλοσοφίας (πρώην Τμήμα Φιλοσοφίας, Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας) της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων σας ευχαριστώ θερμά για τη σημαντική δωρεά ογδόντα ενός (81) βιβλίων Διδακτικής, Ψυχολογίας. Τα βιβλία που είχατε την ευγενή καλοσύνη να μας αποστείλετε ως αντίδωρο για την πανεπιστημιακή εκπαίδευση που λάβατε εντός του Τμήματός μας θα τοποθετηθούν στα Εργαστήρια του Τομέα Πρακτικής Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής, ανάλογα με το γνωστικό αντικείμενο που θεραπεύουν, προκειμένου να αξιοποιηθούν τόσο από τους διδάσκοντες/τις διδάκουσες όσο και από τους φοιτητές/τις φοιτήτριες.

Η παρούσα επιστολή αποτελεί ελάχιστη ένδειξη εκτίμησης για την αξιέπαινη πράξη σας, η οποία αποτελεί την πλέον αξιόπιστη μαρτυρία της διαχρονικής αξίας που έχει η μορφωτική πορεία ενός/μιας νέου/νέας εντός ενός πανεπιστημιακού Τμήματος για τη μετέπειτα εξέλιξή του τόσο την επαγγελματική όσο και την προσωπική.

Με εξαιρετική τιμή,

Γκόλφω Μαγγίνη